– Poznać COVID-19, to znaczy pokonać tę chorobę. Zaproszenie na webinarium IITD PAN

Plakat webinarium

Program:

  1. Prof. Andrzej Lange (IITD PAN, Wrocław): Dane epidemiologiczne i obecny standard zapobiegania infekcji.
  2. Prof. Andrzej Gamian (IITD PAN, Wrocław): Sars-CoV-2 budowa i zmienność.
  3. Prof. Brygida Knysz; (Uniwersytet Medyczny, Wrocław) Charakterystyka kliniczna COVID-19, pierwsze objawy i dolegliwości nakazujące wzmożoną uwagę.
  4. Prof. Andrzej Lange (IITD PAN, Wrocław): Mechanizmy odpornościowe chroniące ustrój, dlaczego zawodzą i co możemy/powinniśmy zrobić
  5. Prof. Andrzej Lange (IITD PAN, Wrocław): Szczepienie przeciwko COVID-19. Kto nie może być szczepionym i dlaczego.
  6. Pytania i wyjaśnienia – otwarte forum dyskusyjne

Link do transmisji YouTube: https://youtu.be/l9i1_v1eX3c

Serdecznie zapraszamy, prosimy o pytania i uwagi dotyczące tematyki webinarium na adres pytania@hirszfeld.pl oraz podanie danych rejestracyjnych korzystając z następującego linku https://tiny.pl/r16c2

Pandemia pokazała ponad wszelką wątpliwość znaczenie wiedzy i postępu nauki jako ostatecznego argumentu w zwalczeniu pandemii. Borykamy się ze sceptycyzmem wynikającym z braku wiedzy odnośnie chorobotwórczości wirusa Sars-CoV-2, skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek. Szczepionki nie powstałyby w tak niespotykanym tempie, gdyby nie było naukowców i związanych z ich działalnością narzędzi badawczych. W czasie webinarium w dostępnej formie zostaną przekazane informacje krytycznie ważne dla zrozumienia problematyki COVID-19 oraz pełne informacje nt. szczepień.
To spotkanie on-line zorganizowane będzie dla badaczy, lekarzy szpitalnych i podstawowej opieki zdrowotnej, dla pielęgniarek i diagnostów laboratoryjnych, których oddanie zasługuje na otrzymanie informacji niezbędnej w pracy z chorymi szczególnie w czasie pandemii. Chcielibyśmy, żeby w spotkaniu tym uczestniczyli organizatorzy ochrony zdrowia, którzy widzą chorych spoza papierów dokumentacji i wszyscy ci, którym leży na sercu zatrzymanie pandemii i ratowanie życia ludzkiego.

Link do polityki prywatności YouTube https://tiny.pl/r161s
Link do polityki prywatności interankiety.pl  https://tiny.pl/r1616


Zapowiedź:


Wydarzenie:

About Author

Projekt jest finansowany z programu POPC
Wróć na górę strony